رژیم غذایی کاملا تخصصی 44555191-013

ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
کد امنیتی *

رفتار طی درمان چاقی - ب

توصیه های رفتاری در طی درمان چاقی( ب)

قبل شروع کار سعی کنید از توصیه های زیر جهت انجام صحیح درمان استفاده نمایید !!!!!!

- مصرف مقدار مناسب آب بین 8تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید )دو لیوان نیم ساعت قبل از غذا و دو لیوان یکساعت بعد از هرو عده غذا (که با اینکار هم احساس سیری ایجاد میشود و هم دفع چربی اضافی صورت میگیرد و هم از نظر روانی چند وعده غذایی اضافه میگردد و از همه مهمتر ازعوارض رژیم گرفتن کاسته و مدت زمان بیشتری میتوانیدبه رژیم غذایی خود ادامه دهید .

- از خوردن غذا های پرنمک , غذاهای اشتها آور )که میتواند برای هر فرد متفاوت باشد ( و غذاهای پر کالری مثل غذاهای آماده و فست فود ها اجتناب نمایید و بهترین راه این پرهیز تلاش در جهت قرار نگرفتن در شرایط مخاطره آمیز است مثلا تعمدا با دوستان پرخور خود برای تفریح قرار شام درفست فود را نگذارید چون نرفتن به مراتب آسانتر از نخوردن است.

- به اندازه لازم غذا درست کنید نه بیشتر و به بهانه اسراف غذای اضافی را مصرف نکنید و آن را ازجلوی چشم دور کنید چه به صورت گذاشتن در فریزر ونه یخچال که قابل دسترس باشد و چه بصورت دادن به افراد متحق و چه بصورت دور ریختن !!! در هر صورت خودتان را مقید خوردن جهت جلوگیری از اسراف نکنید .

- تعمدا تلاش نمایید که غذاها را بگونه ای انتخاب نماییدکه کمترین نیاز به چربی را برای پخت وپزداشته باشد برای اینکار حتی میتوانید از وسایلی مانند بخار پز و یا کباب پز برقی به جای وسایلی مانند سرخ کن استفاده نمایید.

- قبل از رفتن به مهمانی ها با تغییرات کوچک در برنامه مانند مصرف کمتر و غذا در وعدهای قبلی و مصرف میان وعده قبل از رفتن به جهت سیربودن نسبی آن خود را مدیریت غذایی نمایید !!!

- در تاکید مورد قبل چه در مهمانی و چه در هر جای دیگر رد تعارف افراد برای خ وردن را تمرین کنید .

- در هنگام بیرون رفتنهای تفریحی از خانه پول کمتری بردارید تا غذای بیش ازحد نخرید و نخورید .

- فعالیت های روزانه خود را افزایش دهید مثلا بعداز غذا بلافاصله کاری شروع کنید مثل ظرف شستن یا نظافت یا غیره و همچنین استفاده از پله به جای آسانسور و طی مسیر های کوتاه یا خریداز مغازه های نزدیک بدون استفاده از اتومبیل

- در صورت عدم توانایی در گرفتن رژیم غذایی هرگز روحیه خود را نبازید !!!!! مهم اینستکه بتوانید

نوعی از رژیم غذایی را برای مدت طولانی حفظ نمایید و برای مثال اگر نتوانستید در طول یک ماه 4 کیلو از وزن خود را کم کنید بجای ترک درمان سعی کنید مشکل خود را بپذیرید و با همکاری پزشک خودیک رژیم ساده تر را اجرا کنید و مثلا 2 کیلو کاهش وزن ماهانه بیشتر نداشته باشید که برای همه افراد مقدور است نتیجه این کار 21 کیلوکاهش وزن در طی یک دوره 11 ماهه می باشد .

- ممکن است شما جزو بیمارانی باشید که مقاومت درمانی بیشتری از خود نشان می دهند . درطول دوره رژیم درمانی از مشکلات و توقف های ایجاد شده در طی کاهش وزن نهراسید که مسئله یک امر طبیعی است که برای همه پیش می آید بجای قهر کردن با خود حتما با پزشک خود مشورت کنید . راههای درمانی خاصی وجود دارد که هر چند ممکن است سرعت کاهش وزن در آن کمترباشد ولی نتیجه هر چه باشد بهتر از چاق بودن است !!!!!!!!!!

- از مصرف غذاهایی که میزان کالری و نان و گوشت و چربی آنها قابل محاسبه با الگوی غذایی شما

- نباشد و بعبارتی ندانید چه خورده اید کاملا پرهیز کنید .

- سعی کنید با آموزشهای گرفته شده حتی المقدورارزش کالری زایی غذاها را بیاموزید و از غذاهای با اندیکس پایین استفاده کنید ولی به ذائقه خود نیز احترام بگذارید .مهم انجام طولانی مدت این رفتار هاست نه اجرای آ ن برای یک مدت کوتاه

- تنوع در مصرف غذاها را جهت عدم خسته شدن از رژیم با توجه به لیست جانشین خود مد نظرداشته باشید .

- از شکست ها و لغزشهای حین رژیم دلسرد نشوید و در اولین وعده پیش رو مجددا برنامه را اجرا کنید که به مراتب اثر بهتری از قطع کلی رژیم و شروع مجدد در چند ماه آینده دارد. سعی کنید بلافاصله دلیل خطا را شناسایی و برای مقابله با آن برنامه ریزی نمایید.

- سعی کنید در صورت امکان درمان چاقی را اعم از تغذیه و یا فعالیت بدنی به صورت گروهی با سایر افرادی که در شرایط شما هستند انجام دهید تا ازانرژی مثبت رد و بدل شده بین افراد وافزایش /سطح انگیزه بهره مندشوید این درمان گروهی میتوانداز یک تماس تلفنی روزانه تا یک جلسات مشترک گروهی بین اعضا متفاوت باشد.

- اصلا به فکر کاهش وزن سریع نباشد که به همان سرعت بازگشت مییابد و سعی کنید به جای فکرکردن به رژیم گرفتن خود را برای تغییر در فرهنگ غذایی آماده میکنید .

- از تصویر سازی های ذهنی غافل نشوید و سعی کنید با تجسم و یاکشیدن عکس خود با هیکل مناسب باور خود را تقویت کنید.